AdBlockReklamy wyświetlane na stronie nie są inwazyjne, a w dużym stopniu pomagają nam utrzymać maszynę dzięki której możesz przeglądać forum i panel gracza.
Rozważ wyłączenie oprogramowania blokującego reklamy na forum. Dzięki!
Gruntowne zmiany na serwerze
Rozpoczęty przez Hazes


Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


0 postów w tym wątku
Hazes
Lider projektu


Lider projektu
Administrator

388
58 postów 30 wątków Dołączył: Jun 2017
12-23-2018, 01:46 AM -
#1
   

Czołem społeczności District Voice,

Ze względu na niestabilną sytuację na serwerze postanowiłem sięgnąć po dość radykalne środki aby doprowadzić wszystko do należytego porządku. Od dłuższego czasu dochodzą mnie informacje o zaniedbaniu wielu z podstawowych obowiązków osób zajmujących się serwerem i nie tylko. Wiele spraw zostało zaniedbanych przez nieznajomość systemów serwera za co nie możemy obecnej administracji winić. Nie mniej jednak aby uchronić serwer przed rychłym upadkiem należy dokonać drastycznych i nieuniknionych zmian.

Największym problemem na serwerze jest solidnie rozchwiana ekonomia, która nie pozwoli serwerowi funkcjonować w takim stanie w jakim obecnie funkcjonuje na dłuższą metę. Sztucznej gotówki w obrocie jest za dużo, przez co ceny wszystkiego co mogą sprzedać gracze idą w górę (np. narkotyki). Ogólnodostępna broń również jest dużym problemem. Posiadanie broni automatycznej nie budzi respektu, jeśli posiada ją zdecydowana większość graczy. Tak samo z narkotykami, które można znaleźć wszędzie.

Postanowiłem odsunąć całą obecną ekipę serwera od wykonywanych przez nią obowiązków i przejąć rolę opiekuna serwera. Chcę aby wszelkie ważne decyzje przechodziły przez moje ręce celem weryfikacji poprawności wszelkich stosowanych praktyk. W zarządzie znajdzie się również blackuGT który zajmie się analizą błędów, propozycji i weźmie pod swoje skrzydła frakcje porządkowe. Ma praktycznie taką samą wiedzę na temat serwera jak ja, więc możecie załatwiać z nim prawie wszystkie sprawy które załatwiłbym ja. W tym miejscu chcę zaznaczyć że odsunięcie całej ekipy nie jest działaniem przeciwko poszczególnym jej członkom a kompletnym re-workiem struktur serwera do czasu ustabilizowania wszelkich męczących graczy aspektów. Jest to bardzo niewielka część zmian które planujemy wprowadzić w najbliższym czasie mając na uwadze przede wszystkim dobro was, graczy.

Tymczasem, zmieniliśmy maszynę na sprzęt bardziej dostosowany do wymagań serwera i stworzyliśmy nowy serwer Discord. Nowe IP oraz zaproszenie do Discorda możecie znaleźć na końcu wątku. Wkrótce zamieścimy odświeżony regulamin serwera który zawierał będzie przejrzyste i sprzyjające rozgrywce wszystkich graczy zasady. Poniżej możecie znaleźć pierwszą część ważnych informacji dot. tego co zmieni się w najbliższych dniach.


Modyfikacje pojazdów

Wiele pojazdów w Paleto Bay posiada jakieś modyfikacje, ale mało kto wie wie ile takowe modyfikacje kosztują, czy jak je zdobyć. Do czasu utworzenia serwerowego systemu modyfikacji pojazdów postanowiliśmy wprowadzić system zamówień modyfikacji jako wątek na forum w którym każdy z graczy będzie mógł udostępnić informacje dotyczące swojego pojazdu razem z zamawianymi modyfikacjami (wątek IC). Po złożeniu zamówienia administracja wyceni części i czas w którym zostaną one dostarczone. Po odegraniu akcji RP przez wybranego mechanika administracja zainstaluje części w pojeździe. Od teraz więc aby zdobyć modyfikacje do pojazdu wymagane jest nieco "papierkowej" roboty, cierpliwości i chęci gry roleplay.


Organizacje przestępcze

Organizacje przestępcze wymagają większego wglądu administracji. Dlatego też będziemy przyglądali się grze każdej z grup i ocenimy czy tworzą one więcej szkody czy rozrywki na serwerze. Grupy przestępcze wbrew pozorom mogą tworzyć bardzo ciekawe sytuacje na serwerze, które nie zawsze muszą kończyć się strzelaninami czy pościgami. Paleto Bay musi zostać odciążone od przestępczości, dlatego za niedługo udostępnimy informacje dotyczące nowych regulacji ilości grup przestępczych które mogą znajdować się na jednym obszarze zamieszkałym oraz ilości członków dostosowanej do formatu grupy.

Wśród organizacji przestępczych brakuje również strachu przed utratą życia czy pójściem do więzienia. Jesteśmy na dobrej drodze przygotowywania nowego regulaminu organizacji przestępczych według którego strzelanina z PD (lub inną org. przestępczą) będzie kończyła się licznymi CK po obydwu stronach. Po broń macie sięgać w ostateczności. Od teraz przeprowadzając nielegalne akcje musicie brać pod uwagę, że jeśli wróg wpakuje w was 20 kul z AK47 to bardzo prawdopodobne jest, że pożegnacie się z postacią raz na zawsze.

To samo tyczy się więzienia. Więzienie nie jest niczym strasznym na serwerze, dlatego też postanowiliśmy znacznie wydłużyć czas przebywania za kratkami podczas odsiadywania swoich wyroków. Wkrótce do stanu działania doprowadzone zostanie również duże więzienie na pustyni Grand Senora, gdzie gracze przez czas odsiadki będą mogli pracować za kilka groszy które umożliwią im przetrwanie. Miejmy nadzieję że doprowadzi to do wielu ciekawych akcji RP między więźniami i strażnikami. Oczywiście nie ma to samych złych stron.. napady i transakcje z klientami będą o wiele bardziej opłacalne.


Biznesy

Na serwerze istnieją dwa typy biznesów. Te które są ciągle zamknięte i skupiają się na generowaniu gotówki poprzez prace dodatkowe, oraz te których pracownicy z chęcią dochodzą do interakcji z innymi graczami napędzając tym samym ekonomię i klimat. Te pierwsze jak można się domyślić nie wnoszą wiele do rozgrywki roleplay i w najbliższym czasie będą zastępowane drugimi. Od dnia dzisiejszego biznesy mogą zostać przepisane na inną postać tylko jeśli zostanie to solidnie uzasadnione, np. śmiercią postaci.


Frakcje porządkowe

Rolę opiekuna frakcji porządkowych przejmuje blackuGT. Będzie on odpowiedzialny za nadzorowanie działania i efektywności wszystkich frakcji publicznych. Wszyscy liderzy frakcji celem zachowania swoich posad muszą przejść rozmowę w której opiszą aktualny stan frakcji i związane z nią najbliższe plany. Jeśli gracze mają zastrzeżenia co do aktualnego działania poszczególnych frakcji - proszeni są o kontakt z blackiem który zadecyduje o potrzebie zmiany działania lub całych struktur frakcji wliczając w to liderów.


Zewnętrzne modyfikacje

Przyczyna 20% crashy serwera pochodzi z instalowanych przez graczy oprogramowań mających na celu głównie boost prędkości czy zmianę handling'u pojazdu. Do tej pory nie zostało jasno określone co jest a co nie jest w tej kwestii dozwolone, więc czas aby to uregulować. Wykorzystywanie zewnętrznych modyfikacji GTA (za pominięciem modyfikacji graficznych) jest od teraz kategorycznie zabronione i będzie traktowane jako działanie na szkodę serwera. Osoby korzystające z takowych modyfikacji będą permanentnie banowane z serwera bez możliwości apelacji. Osoby zaalarmowane tego typu zachowaniem mogą spać spokojnie, ponieważ jesteśmy w trakcie przygotowywania anty-cheat'u który takie zachowania nagradzał będzie od razu banem.


Neutralność osądu

Przede wszystkim chcemy aby wszyscy byli traktowani równo. Wymaga to wprowadzenia kilku nowych zasad dotyczących możliwości ingerencji supportu w grę graczy. Aby zachować sprawiedliwość i zminimalizować prawdopodobieństwo konfliktu postanowiliśmy przekazać nadzór poszczególnych grup graczom którzy nie są z nimi w żaden sposób powiązani. Znaczy to, że osoba będąca opiekunem org. przestępczych nie będzie miała możliwości gry w organizacjach przestępczych lub frakcjach porządkowych.


Bany

Bany które zostały niesłusznie nadane mogą zostać zdjęte jeśli dostarczycie nam dowody na obalenie zarzutów. Nie tyczy się to oczywiście osób które specjalnie działały na szkodę serwera. Jeśli zostaliście niesłusznie zbanowani skontaktujcie się z administracją celem wyjaśnienia niezgodności.


Kilka ważnych informacji

  • Właściciele biznesów proszeni są o zgłoszenie się do blackuGT celem weryfikacji aktywności przedsiębiorstwa.
  • Liderzy frakcji proszeni są o zgłoszenie się do blackuGT celem weryfikacji działania grup.
  • Liderzy organizacji przestępczych proszeni są o skontaktowanie się ze mną aby potwierdzić swoją aktywność.

Serwer posiada od teraz nowe IP: 54.37.139.198:22005
Zmienił się również Discord serwera: https://discord.gg/7UDDPBB


Postacie na serwerze zastaniecie w takim stanie w jakim zostawiliście je przed restartem na poprzedniej maszynie.
Więcej pytań możecie uzyskać kierując się do mnie lub do blacka.

W imieniu nowej ekipy District Voice,
Życzymy miłej rozgrywki na serwerze!
Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2019, 11:50 PM przez Hazes.
Polubień: 10
[Obrazek: sygnatura_hazes.jpg]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości