Jump to content
Jeśli e-mail weryfikacyjny nie przychodzi na Twoją skrzynkę - sprawdź folder spam! ×

Więcej FPS-ów w GTA V.


Recommended Posts

spacer.png

Witam, w tym poradniku chce pomóc graczom, którzy mają słabsze komputery i chcą cieszyć się płynniejszą rozgrywką, oraz tym którzy po prostu chcą uzyskać większą wydajność, nie tracąc na jakości gry.

 

Jakiego sprzętu komputerowego potrzebuję, aby grać w GTA 5?


Według Rockstar Games wymagania systemowe GTA 5 to: 

System operacyjny: Windows 8.1 64-bitowy, Windows 8 64-bitowy, Windows 7 64-bitowy z dodatkiem Service Pack 1, Windows Vista 64-bitowy z dodatkiem Service Pack 2 (karta graficzna NVIDIA zalecana w przypadku systemu operacyjnego Vista)

Procesor: czterordzeniowy procesor Intel Core 2 Q6600 @ 2,40 GHz (4 procesory) / czterordzeniowy procesor AMD Phenom 9850 (4 procesory) @ 2,5 GHz

Pamięć: 4 GB

Karta graficzna : NVIDIA 9800 GT 1 GB / AMD HD 4870 1 GB (DX 10, 10.1, 11)

Karta dźwiękowa: 100% kompatybilna z DirectX 10

Miejsce na dysku twardym: 65 GB

Napęd DVD: tylko jeśli masz fizyczną wersję gry

Pamiętaj, że są to minimalne wymagania, aby gra działała. Otrzymasz znacznie więcej FPS z procesorem Core i3 do i7 z ostatnich pięciu lub sześciu lat. 

Aby uzyskać więcej FPS w rozdzielczości Full HD, potrzebujesz 3 GHz Core i5, który nie ma więcej niż cztery lata, i przynajmniej karty graficznej GeForce 970 lub 1050 Ti . Będziesz także musiał uaktualnić pamięć RAM do co najmniej 8 GB. Tylko najwyższej klasy karty graficzne, takie jak 1080 Ti lub 2080 Ti , mogą renderować grę w rozdzielczości 4K przy wszystkich najlepszych ustawieniach graficznych i wydajnościowych. Aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki, połącz dwie karty graficzne w trybie SLI, co pozwoli im na współpracę.

Aby grać w tę grę, nie potrzebujesz najbardziej wyszukanego sprzętu ani nawet komputera stacjonarnego. Karta graficzna Intel HD radzi sobie z GTA 5, ale oczywiście nie tak płynnie.

 

Zoptymalizuj swój komputer lub laptop, aby uzyskać najwyższą wydajność w grach


Bez względu na rodzaj posiadanego sprzętu, pierwszym krokiem jest zoptymalizowanie komputera do gier, aby mieć najlepszy komputer do GTA 5 .

Zaktualizuj sterowniki graficzne . Możesz to zrobić ręcznie lub pozwolić programowi Driver Booster zająć się tym automatycznie.

Wyłącz wszelkie niepotrzebne działania w tle ręcznie, lub np. za pomocą programu AVG TuneUp.

Zdefragmentuj swoje dyski.

 

Ustaw ukrytą opcje zasilania, która poprawi działanie gier na twoim sprzęcie. Wyszukaj wiersz polecenia CMD, wpisz w wierszu powercfg /q

Otwórz panel sterowania > Opcje zasilania > wybierz Najwyższa wydajność

Jeśli jesteś użytkownikiem kart nVidia, otwórz także Panel sterowania NVIDIA > przejdź do Zarządzanie ustawieniami 3D > Ustawienia globalne > tryb zarządzania energią ustaw na Preferuj maksymalną wydajność > przejdź do zakładki Ustawienia programu, Dodaj GTAV i w trybie zarządzania energią ustaw na Ustawienia globalne.

Dostosuj efekty wizualne


System Windows oferuje całą gamę stylowych efektów wizualnych, ale jeśli nie masz nic przeciwko żyć bez nich, możesz poprawić wydajność, wyłączając je. Musisz otworzyć sekcję Opcje wydajności w Panelu sterowania.

Aby znaleźć to ustawienie, wpisz dostosuj wygląd na pasku wyszukiwania Cortany lub bezpośrednio w menu Start. Następnie naciśnij klawisz Enter , aby otworzyć Opcje wydajności.

Wybierz opcję > Dopasuj, aby uzyskać najlepszą wydajność, aby system Windows automatycznie optymalizował efekty wizualne. Możesz także włączać lub wyłączać poszczególne efekty.

 

Jeśli potrzebujesz jeszcze większy zastrzyk mocy procesora w swojej grze, po jej uruchomieni naciśnij kombinacje CTRL + ALT + DEl, otwórz menadżer zadań > przejdź do procesów > znajdź GTAV.exe > ustaw priorytet na Wysoki. 

 

Znajdź najlepsze ustawienia grafiki dla GTA 5 na swoim komputerze


Ustawienia w grze to pierwszy sposób na polepszenie grafiki i liczby klatek na sekundę. Pamiętaj, że jeśli nie masz absolutnej bestii do gier, musisz znaleźć równowagę między płynną grafiką a ilością klatek na sekunde.

Po uruchomieniu GTA 5 otwórz ustawienia i wybierz opcję Grafika.

 

Poniżej ustawienia które dadzą ci więcej FPS-ów kosztem jakości obrazu.

 

Użyj MSAA zamiast FXAA

MSAA (Multisample Anti-Aliasing) zwykle wygląda nieco lepiej niż FXAA (Fast Approximate Anti-Aliasing). Wyłącz FXAA i wypróbuj MSAA przy 2x lub 4x, aby sprawdzić, czy ma to wpływ na FPS w twoim przypadku.

Wypróbuj VSync

Wyłączenie funkcji VSynch dezaktywuje ograniczenie liczby klatek na sekundę i często może zwiększyć liczbę klatek na sekundę. Możesz jednak zauważyć rozrywanie ekranu - gdy gra wyświetla obrazy z wielu klatek w tym samym czasie - więc jeśli widzisz coś takiego, włącz VSync ponownie.

Gęstość i różnorodność zaludnienia

Przesunięcie tego paska w lewo zmniejszy liczbę pieszych i samochodów w twoim świecie. Jeśli nie przeszkadza ci, że twoje miasto jest trochę puste, możesz zauważyć znaczny skok liczby klatek na sekundę, szczególnie na laptopie lub starszym komputerze.

Jakość tekstury

Obniżenie jakości tekstur zwiększy twoje FPSy, ale obraz będzie mniej szczegółowy.

Odbicie MSAA

To ustawienie kontroluje gładkość odblaskowych powierzchni, takich jak lśniący samochód lub kałuża deszczówki. Ta opcja może zapewnić nam wzrost o 5 FPS bez znaczącej utraty jakości grafiki.

Rozdzielczość

Jeśli grasz na dużym ekranie Full HD lub 4K, będziesz chciał uruchomić GTA 5 w jego natywnej rozdzielczości (1920 x 1080 lub 3840 x 2160). Ale 4K wymaga, abyś miał kartę graficzną GeForce 1080 Ti lub 2080 Ti (lub nawet dwie z nich), aby działać płynnie. Na słabszych sprzętach zmniejszenie tej opcji, może dać ci dodatkowe FPSy.

Cienie o wysokiej rozdzielczości (pod Zaawansowaną grafiką)

Przejdź do sekcji Grafika zaawansowana. Okazało się, że zwiększenie tego ustawienia, a także Dystans Cieni spowodowało poważne koszty klatek na sekundę, jednocześnie zwiększając zużycie pamięci wideo nawet o 800 MB. Aby uzyskać najwyższą wydajność, ogranicz te ustawienia do minimum.

GTA na wysokich ustawieniach:

spacer.png

GTA na niskich ustawieniach:

spacer.png

Porównanie jakości tekstur:

spacer.png

 

Tajne ustawienia grafiki GTA 5: poprawki w linii poleceń


GTA 5 ma kilka dodatkowych ustawień, które nie są widoczne w menu głównym. Pokaże wam kilka z nich, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć FPS i polepszyć grafikę. Jeśli więc chcesz mieć najlepszy komputer do GTA 5, oto jak wprowadzić te zmiany:

Przejdź do folderu gry, na przykład: E: \ Gry \ SteamApps \ common \ Grand Theft Auto V .

Jeśli jest tam plik o nazwie commandline.txt , otwórz go. Jeśli nie, utwórz je samodzielnie:

> Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy .

> Wybierz dokument tekstowy .

> Zmień nazwę nowego dokumentu commandline.txt lub commandline, jeśli rozszerzenia plików są wyłączone.

spacer.png

Jeśli zaś masz już ten plik to otwórz go za pomocą np. Notatnika.

Po otwarciu pliku tekstowego wiersza poleceń wpisz następujące opcje, aby zmodyfikować grę poza to, co jest możliwe w menu ustawień.

 

-disableHyperthreading

Większość nowoczesnych procesorów ma wirtualne rdzenie, które zapewniają lepszą wielozadaniowość. Dodanie tego może zwiększyć wydajność na starszych komputerach, więc może warto spróbować, jeśli taka jest Twoja sytuacja.

 

-hdr

Zespół wsparcia Rockstar twierdzi, że to ustawienie „ustawia cały potok renderowania na 16-bitowy”. Nie widziałem w tym zbyt dużych zmian ale lepiej to zostawić.

 

-Noquattransform

Jeśli zobaczysz obiekty unoszące się w przestrzeni, możesz użyć tego polecenia, aby wyłączyć transformację.

 

-adapter

Dodaj to ustawienie, a po nim liczbę od 0 do 4, aby poinstruować GTA 5, aby używała wybranej karty graficznej. Na przykład, jeśli gra wymaga użycia zintegrowanego chipsetu (adapter 0), możesz wpisać „-adapter 1”, aby GTA 5 wybrało Twoją oddzielną kartę graficzną. Użyj tego w połączeniu z następną opcją.

 

-ignoreDifferentVideoCard

To sprawia, że GTA 5 używa tylko jednego układu graficznego, który określiłeś powyższym poleceniem. Może również naprawić jąkanie.

 

-FrameQueueLimit

Ogranicza to wstępne renderowanie klatek. Zmniejszenie tego może również naprawić opóźnienie GTA 5 i nieco wygładzić sytuację. Użyj - FrameQueueLimit 0 lub -FrameQueueLimit 1 i zobacz, co działa najlepiej dla Ciebie.

 

To oczywiście nie wszystkie sposoby na zwiększenie ilości FPS-ów w grach. Z czasem jeśli poradnik okaże się dla was przydatny, dodam więcej trików jak polepszyć działanie naszego komputera oraz jak upiększyć GTA nie zwiększając jego wymagań.

Edited by Ave
  • Like 3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...